E Viva España - MotoGP wkracza do Europy

Zdjęcie pochodzi ze strony Pixabay

Po wspaniałym wyścigu o GP Ameryk, który dostarczył nam wielu emocji, często skrajnych, oraz świątecznej przerwie Motocyklowe Mistrzostwa Świata przenoszą się do Europy. A konkretnie do Hiszpanii.

W związku z powyższym, tradycyjnie, słów kilka o torze na którym rozegrają się zawody.

Circuito Permanente de Jerez – położony w Jerez de la Frontera w Hiszpanii tor wyścigowy.

Po ukończeniu budowy tor został otwarty w 1985 roku. Odbywały się na nim wyścigi motocyklowe, a wkrótce zorganizowano na nim Grand Prix Hiszpanii Formuły 1. Formuła 1 gościła tutaj nieprzerwanie do 1990 roku, po czym wyścig został przeniesiony na Circuit de Catalunya. W sezonach 1994 oraz 1997 na torze Jerez dwukrotnie organizowane było Grand Prix Europy, ale już od 1998 roku tor na dobre zniknął z wyścigowego kalendarza Formuły 1.
Na Jerez nadal odbywają się wyścigi MotoGP oraz Formuły Ford. Służy też jako tor testowy Formuły 1.Zdjęcie pochodzi ze strony Wikipedia

Tor używany jest od 1985 roku. Jego długość to 4,428 km. Zakręty w prawo - 8, w lewo - 5, zatem jest to tor prawy, a ruch odbywa się zgodnie ze wskazówkami zegara. 


Rok temu zwyciężył Marc Marquez, kto zgarnie 25 punktów w ten weekend? Po ostatnich zawodach ciężko przewidzieć, ponieważ jak sami widzieliście - wszystko może się zdarzyć.
Kogo typujecie jako zwycięzce? Piszcie śmiało w komentarzach.

Cześć!

Źródło: Wikipedia Pixabay