Motoryzacja od podstawCześć wszystkim!
Zaczynam nowy rozdział na blogu.Jego nazwa to “Motoryzacja od podstaw”.
Skąd pomysł i o co w nim chodzi? Już odpowiadam.
POMYSŁWiele z osób, które znam chciałyby zacząć przygodę z motoryzacją, ale nie bardzo wiedzą od czego zacząć uzupełniać swoją wiedzę. Część z nich wie już co nieco o samochodach, ale i tak łatwiej jest im rozróżniać je po kolorach, niż po markach czy modelach, o generacjach nie wspominając.
Co do tego ostatniego to nie jestem bardzo zaskoczony. Przyznam się Wam szczerze, że jeszcze kilkanaście lat wstecz sam miewałem problemy z rozróżnieniem poszczególnych generacji jakże popularnego Golfa.REALIZACJABędę szczegółowo i jak najprościej tłumaczył poszczególne zagadnienia z motoryzacji. Podejrzewam, że niektóre z zagadnień będą rozbijane na kilka części, gdyż za jednym razem mogłaby wyjść z tego niezła epopeja. A nie chciałbym Was zanudzić zbyt dużą ilością tekstu. Mam nadzieję, że pomysł się spodoba i że sami będziecie podrzucać pomysły o czym napisać. Jak wiadomo motoryzacja to bardzo szeroka dziedzina. 
Dodam jeszcze że na początek skupię się głównie na samochodach osobowych, ponieważ to chyba najczęściej spotykany środek transportu. 
CEL
To ja może w punktach:
1. Zaszczepić motoryzacyjnego bakcyla w nowych osobach
2. Poszerzyć wiedzę swoją, oraz tych którzy już “czują czaczę”
3. Poddać swoja aktualną wiedzę weryfikacji ekspertów.
Tymczasem ja zabieram się za kolejne wpisy, w których m. i. garść definicji, odrobina historii, nadwozia.

Trzymajcie się, cześć!