Dings się stegesował - Czyli demontaż tapicerki drzwi kierowcy Golf 4


Szanowni!
W życiu bywa tak, że czasami w samochodzie, motocyklu lub domu psuje się lub nagle "odbiega od normy" drobna, mało ważna rzecz. Człowiek stwierdza "a naprawię wolnej chwili" i rok później przypadkiem orientuje się, że to nadal nie działa. Tak sytuacja spotkała mnie i to nie raz. O jednej z nich zaraz Wam opowiem. Zapraszam.

Dawno temu mając zdjętą tapicerkę drzwi kierowcy nieopatrznym ruchem sprawiłem, iż rygiel drzwi postanowił odłączyć się od reszty "kompanii". Z racji tego, że element ten nie wpływa na bezpieczeństwo a dodatkowo dzień się chylił ku zachodowi odłożyłem element na półkę ze słowami "kiedyś go założę".
I tak oto nastał rok 2020, czasu miałem dużo więc uznałem że to dobry moment by zamontować rygiel, a przy okazji zrobić dla Was poradnik jak takie drzwi rozebrać.


Potrzebne narzędzia to:
- śrubokręt płaski

- śrubokręt krzyżak
- śrubokręt torx (T20)

Na początek krzyżakiem odkręcamy śrubkę, która znajduje się w pobliżu małego głośnika nad tapicerką.W kolejnym kroku wyjmujemy panel z guzikami do odsuwania szyb. W tym celu płaskim śrubokrętem oddzielamy jeden z elementów, a następnie całość odciągamy od tapicerki również pomagając sobie płaskim śrubokrętem. Nie można zapomnieć o wypięciu kostki.Naszym oczom ukazują się 3 duże śruby do których potrzebujemy krzyżaka.Następnie trzy śruby Torx znajdujące się na samym dole.
Na koniec płaskim śrubokrętem delikatnie wyłuskujemy lampkę w drzwiach i wypinamy kostkę z przewodami.Kiedy wszystkie śrubki odkręcone pomagając sobie płaskim śrubokrętem odciągamy tapicerkę od drzwi, która trzyma się na specjalnych spinkach w kilku punktach. Przy wyważonym użyciu siły spinki poddają się nie łamiąc się przy tym.
Po wyjęciu spinek pozostaje nam tylko wypięcie małej kostki, od diody migającą bo zamknięciu auta, a także demontaż łączącej zamek z klamką. Aby to zrobić trzeba pociągnąć klamkę wyjąc haczyk kończący linkę, a potem delikatnie ją wysunąć i gotowe tapicerka zdjęta.

Jeżeli chcecie wiedzieć co było dalej dajcie znać w komentarzach.
Pozdrawiam
Cześć!