American Dream - wersja MotoGP

Zdjęcie pochodzi ze strony MOTOGP.PL
Już w ten weekend zawodnicy przenoszą się z południa na północ aby spełnić swój amerykański sen i zwyciężyć na torze Circuit of the Americas w stanie Teksas.

Jako ciekawostkę powiem Wam, że przez ostatnie 5 lat zwycięzcą na tym torze był Marc Marquez. Czy w tym roku komuś uda się przerwać jego pasję? W głębi serca wierzę, że zrobi to Valentino Rosii. Jednak równie dobrze może zwyciężyć Andrea Doviziozo, który w argentynie stoczył wyrównaną walkę z Doctorem w Argentynie.

Zanim jednak poznamy zwycięzcę słów kilka o torze.


Circuit of the Americas − tor wyścigowy położony w pobliżu miasta Austin w Stanach Zjednoczonych w stanie Teksas. Tor został oddany do użytku w 2012. W listopadzie 2012 roku zostało zorganizowane na nim po raz pierwszy od 2007 roku Grand Prix Stanów Zjednoczonych. Charakterystyczną cechą obiektu jest ogromna różnica wysokości głównej prostej. Wznosi się ona w górę po starcie aż do wypłaszczenia ze ślepym, lewym zakrętem, na którym często dochodzi do incydentów. W sumie różnica wysokości to aż 41 metrów!
Jest to jeden z niewielu torów w kalendarzu, w których zawodnicy jeżdżą w stronę przeciwną do ruchu wskazówek zegara. Circuit of the Americas jest torem lewym, gdyż przeważają na nim lewe zakręty.

Zdjęcie pochodzi ze strony MOTOGP.PL
O torze:
Długość: 5513m
Szerokość: 15m
Lewe zakręty: 11
Prawe zakręty: 9
Najdłuższa prosta: 1200m
Zbudowany: 2012
Zmodyfikowany: 2018 – naprawa nierówności w nawierzchni.

Gdy już znamy podstawowe informacje o torze, nie pozostaje Nam nic innego jak kibicować ulubionemu zawodnikowi. Zdradźcie w komentarzu kto jest Waszym faworytem.

Do następnego,
Cześć!.