Peugeot 306 - Mały Wariat - Część 7


Tym oto powyższym zdjęciem zakończyłem ostatni wpis o Wariacie. Od tamtego czasu wiele się zmieniło, a właściwie wszystko bo projekt został zakończony, dlatego zapraszam Was na ostatni już wpis z całej serii.

Jednak żeby można było zakończyć ten projekt i zacząć jeździć Peugeotem trzeba było wykonać sporo pracy. Pomalować nadwozie, poszczególne elementy: maska, drzwi błotniki, oraz poskładać środek. Maska oraz dach zostały pomalowane w czarny mat, natomiast reszta auta to Sepang Blue. Zanim jednak kolejne elementy zostały pomalowane, trzeba było je nieco przygotować, poprawić. A to trochę szpachli na błotnik nanieść, żeby równy był, a to na zderzaku jakieś pęknięcie zaspawać.


Tutaj był korek do tankowania podltenku LPG, ale już go nie ma :D


Pęknięcie na zderzaku, nie może być!
Zderzak już zmatowiony i przygotowany do podkładu.

Szpachla! Szpachla!...


...I jeszcze raz szpachla!

Po przygotowaniach przyszedł czas na podkład.A gdy podkład wyschnie, można malować na właściwy kolor. Jednak nie wszystko było malowane od razu, najpierw zderzaki, klapa, maska, listwy, a później reszta nadwozia.


Równolegle do malowania odbywało się składanie wnętrza.


Komplet dodatkowych zegarów, aby wszystko było pod kontrolą.


Czas na malowanie reszty nadwozia.

Uwaga! Uwaga! Czas na efekt końcowy!

Porównanie: przed i po.


I tak oto projekt dobiegł końca. Kosztował wiele czasu,pracy i pieniędzy, ale zapewniam Was, że było warto. Miałem okazję jeździć tym samochodem i powiem Wam, że Wariat daje wiele frajdy i pozytywnych wrażeń.

Projekt w prawdzie zakończony, ale przed Nami wiele przygód, być może w sezonie letnim pojawią się jakieś zdjęcia, bądź filmiki z przejażdżki.
Od siebie dodam jeszcze, że wkrótce pojawi się kilka filmików podsumowujących wszystkie prace, znajdziecie tam niepublikowane do tej pory zdjęcia, oraz krótkie filmiki np. z pierwszego odpalania. Pierwszy taki filmik już krąży po Internecie.
Zapraszam do czytania, oglądania, komentowania. A na razie dziękuję za uwagę, cześć!