Motoryzacja od podstaw


Cześć wszystkim!
Zaczynam nowy rozdział na blogu.Jego nazwa to “Motoryzacja od podstaw”.
Skąd pomysł i o co w nim chodzi? Już odpowiadam.POMYSŁWiele z osób, które znam chciałyby zacząć przygodę z motoryzacją, ale nie bardzo wiedzą od czego zacząć uzupełniać swoją wiedzę. Część z nich wie już co nieco o samochodach, ale i tak łatwiej jest im rozróżniać je po kolorach, niż po markach czy modelach, o generacjach nie wspominając.

Co do tego ostatniego to nie jestem bardzo zaskoczony. Przyznam się Wam szczerze, że jeszcze kilkanaście lat wstecz sam miewałem problemy z rozróżnieniem poszczególnych generacji jakże popularnego Golfa.


REALIZACJABędę szczegółowo i jak najprościej tłumaczył poszczególne zagadnienia z motoryzacji. Podejrzewam, że niektóre z zagadnień będą rozbijane na kilka części, gdyż za jednym razem mogłaby wyjść z tego niezła epopeja. A nie chciałbym Was zanudzić zbyt dużą ilością tekstu. Mam nadzieję, że pomysł się spodoba i że sami będziecie podrzucać pomysły o czym napisać. Jak wiadomo motoryzacja to bardzo szeroka dziedzina. 

Dodam jeszcze że na początek skupię się głównie na samochodach osobowych, ponieważ to chyba najczęściej spotykany środek transportu. CELTo ja może w punktach:

1. Zaszczepić motoryzacyjnego bakcyla w nowych osobach
2. Poszerzyć wiedzę swoją, oraz tych którzy już “czują czaczę”
3. Poddać swoja aktualną wiedzę weryfikacji ekspertów.Tymczasem ja zabieram się za kolejne wpisy, w których m. i. garść definicji, odrobina historii, nadwozia.

Trzymajcie się, cześć!